Orientmatta Heriz
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
ORIENTMATTA, Heriz, Persien, semiantik/antik, ull på bomullsvarp, motiv mot röd botten, geometiskt tecknade medaljonger med hörnpartier, stiliserade djur- och blommotiv, ca 380 x 270 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, ställvis kraftigt nednött lugg, frans- och kantskador
794983
2020-07-24