Bestickuppsättning Boda Nova Oval Steel

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BODA NOVA, bestickuppsättning, 180 delar, modell "Oval Steel", design Mikael Björnstjerna 1971, bestående av:
24 matgafflar, 21 matknivar, 23 matskedar, 36 bordsgafflar, 24 bordsknivar, 24 bordsskedar, 18 teskedar, 4 smörknivar, 2 par serveringsbestick med skaft av kork, 1 tårspade samt 1 mindre soppslev

Bruksslitage, repor, enstaka delar med ytlig rost

795080

2020-07-21