Gräddkanna och sockerskål silver

Klubbat för:

800 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

K ANDERSON, gräddkanna, sockerskål, silver, på kulfötter, hamrad kropp, svängda hänklar, stämplad Stockholm 1918, höjd 6,5 cm, vikt 255 g

Zustandsbeschreibung

Bucklor

795273

2020-07-20