Sabel 1800-tal

Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal

Klubbat för:

1 700 SEK

1 500 SEK

SABEL, för officer, variant av m/1859, sk tillåten modell, fäste med genombruten dekor och Karl XVs namnchiffer, total längd ca 91 cm

Korrosion, slitage

795302

2020-07-20