Tekoppar och moccakoppar England

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

TEKOPPAR, MOCCAKOPPAR, 5+6 st., porslin, England, 18/1900-tal, dekor i underglasyrblått, diameter ca 7-17 cm

Slitage, nagg, en tekopp med defekt öra, en tekopp med spricka

795327

2020-07-23