Byrå senabarock
Klubbat för:
4 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
BYRÅ, senbarock, 1700-talets första hälft, ek, delvis invändes med furu, mässingbeslag, höjd ca 73, 100x53 cm
Proveniens: Familjen Nordenskiöld
Slitage, skador, lagningar, beslag senare, 2 nyckelås saknas
795412
2020-07-25