Rysk dosa silver med niellodekor

Klubbat för:

1 400 SEK

1 500 SEK

DOSA, silver, niellodekor i rutmönster, invändigt förgylld, oidentifierad mästare i i, Moskva 1866, probör Viktor Vasilyevich Savinsky, längd 7,5 cm

Lock med ägarmonogram, mindre slitage

795419

2020-07-25