Edvard Hald skålfat

Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat
Edvard Hald skålfat

Klubbat för:

300 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

EDWARD HALD (1883-1980): Skålfat, graal, signerad Orrefors s-graal II E Hald 1955 II, höjd 6, 15x15 cm

Zustandsbeschreibung

Undersida med slitage

795448

2020-07-25