Cigarretui cigarettetui brevkniv(skrin i nysilver)

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 200 SEK

CIGARRETUI, CIGARETTETUI, BREVKNIV, silver, bl a Stockholm 1919 resp Tyskland, etuien med invändig förgyllning, knivblad i ben, längd ca 14/ 8/ 29 cm, total vikt ca 343 cm, medföljande skrin i nysilver 6,5x19x12 cm

Med gravyr, smärre bucklor

795468

2020-07-21