Pehr Zethelius sockerskrin silver

Klubbat för:

16 000 SEK

Utropspris

20 000 SEK

PEHR ZETHELIUS, sockerskrin på fötter, silver, sengustaviansk, oval slät form, fotavslutningar i form av lejontassar, lock med vikbart handtag, stämplad Stockholm 1806, höjd ca 12, 19x12 cm, vikt 812 g

Liv med mindre bucklor, nyckel finns

795539

2020-07-21