Äldre böcker

Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker
Äldre böcker

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

ÄLDRE BÖCKER, (21) La vie D elizabeth reine dángleterre..., 1741, Pensees sur divers sujets de morale par mr le comte Oxenstirn, 1-2 Jo, Kiernander, Utkast til Medicinal lagfarenhet, 1700/1800-tal, Letters to the earl of Carlisle, 1780, Förklaring över fremmande ord i svenska språket, 1845, Christliches hausbuch, 1783, Populäre naturgeschichte, 1844, (2 vol) Lettres Sur le Nord, 1843, Albii Tibulli Carmina, 1798, Q Curtius Rufus, De rebus Alexandri Magni, 1701, M Rousset Recherches sur les alliances et les interets, 1745, Lärobok i logiken, 1828, Svenska läkarsällskapets handlingar, 1837, M Tullii Ciceronis De officiciis..1664, The adventures of Telemachus, 1749, Franska arméns expedition till Ryssland, 1825 samt ytterligare några titlar, hel, halvfranska band samt häftade

Varierande skick, påskrifter, fläckar, veck, slitage

795580

2020-07-23