Golvur 1700-tal
Klubbat för:
8 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, urtavla märkt Jacob Kock Stockholm, med slag (2 bälgar), fodral i rokoko, kinesiserande dekor i guld mot svart botten, höjd ca 242x68 cm
Lod och pendel finns
Krackelerad färg, färgbortfall
795630
2020-07-23