Klubbat för:
1 400 SEK
1 000 SEK
SKÅLFAT, tenn, barock, tidigt 1700-tal, stämplat, Jacob (Frisk) Nilsson, ägarmärkningar undertill, diameter ca 38 cm
Smärre slitage
795669
2020-07-23