Skålfat tenn barock

Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock
Skålfat tenn barock

Klubbat för:

1 400 SEK

1 000 SEK

SKÅLFAT, tenn, barock, tidigt 1700-tal, stämplat, Jacob (Frisk) Nilsson, ägarmärkningar undertill, diameter ca 38 cm

Smärre slitage

795669

2020-07-23