Otto Wretling

Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling
Otto Wretling

Klubbat för:

15 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

OTTO WRETLING, "Idealbordet", Umeå, 1930-tal, art deco, fanerat med björk, teak samt svärtat trä, rektangulär form med utfällbar skiva i ljus björk med stiliserade inläggningar, perforerad fot, höj- och sänkbart, höjd ca 68-79,5, toppskiva 112 x 68 cm(utfällt 224 cm, etikettmärkt IDEALBORDET TYP 1, Pat. anm 246/1936

Bruksslitage, saknas en mindre bit fanér vid underede

795693

2020-07-24