Shamshir

Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir
Shamshir

Klubbat för:

6 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SHAMSHIR, persisk, 1800-talets andra hälft, parerstänger i stål med guldtauschering, kavelplattor av ben, längd 97 cm

Ingår i specialauktion Vapen & Ordnar

Slitage, skador

795786

2020-09-11