Taklampa
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
TAKLAMPA, 1930/40-tal, 3 ljuspunkter, stomme i målat och patinerat järn, ring som håller samman armarna, höjd ca 350, ljusarmarnas vidd 62 cm
Funktionen garanteras ej, ett lampfäste saknas, bruks och åldersrelaterat slitage
795893
2020-08-08