Björn Rosendal Epitafium

Björn Rosendal Epitafium
Björn Rosendal Epitafium
Björn Rosendal Epitafium
Björn Rosendal Epitafium
Björn Rosendal Epitafium
Björn Rosendal Epitafium

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

800 SEK

BJÖRN ROSENDAL (1923-2016): "Epitafium över A.R. död i slaget vid poltava den 28/6 1709", monogramsignerad R samt daterad 81, äggoljetempera på duk, yttermått ca 70x55 cm, med utställningsetikett a tergo från Gummesons Konstgalleri

795923

2020-07-28