Bärtallrikar och burk Kina 1700-tal
Klubbat för:
3 800 SEK
Arviointi
1 500 SEK
Kuvaus
BÄRTALLRIKAR, BURK, ASSIETTER, FAT 9 dlr., porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i imari samt underglasyrblått, diameter ca 6-16 cm
Kuntoraportti
Nagg, sprickor, mindre lagningar
796482
Päivämäärä:
2020-07-25