Silverbestick Jugend

Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend
Silverbestick Jugend

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BESTICK, silver, jugend, 1900-talets början, dekor av liljekonvalj, bestående av: 4 matgafflar (18 cm), 13 matskedar (17,5 cm), 15 teskedar (12 cm), sockersked (14,5 cm), såsslev (17,5 cm), uppläggningssked (25 cm), utländska kontrollstämplar, totalvikt ca 1013 g

Ingår i temaauktionen Celebration

Bruksslitage, repor, märken samt oxidering

796493

2020-07-28