Spegel
Klubbat för:
5 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
SPEGEL, samt BORD, empir, blandstil, 1800-talets första hälft, dekor i pastellage, skiva i mamrmor, bottenplattan bemålad, förgyllt och bronserat, spegelns höjd ca 140 samt 62, bordets höjd 82 samt 55x35 cm
Senare marmorskiva, renoverad, kompletterad, bruks och åldersrelaterat slitage
796553
2020-08-01