Gjutjärnsspis Belgien
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SPIS, "Les Fonderies Bruxelloises", för Haren, Belgien, 1930-tal, gjutjärn, emaljerade sidor samt luckor, höjd ca 77, 57x95 cm
Bruks och ålderrelaterat slitage, ställvis hårt slitage, ett ben av, medföljer
796574
2020-08-01