Porslin Japan
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
800 SEK
VASER, SKÅL och FAT, 6 dlr, porslin, Japan, 1800-1900-tal, Imari, varierande i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger, samt guld, höjd ca 12-24 cm, diam ca 11-24 cm
Smärre slitage, en vas med nagg
796613
2020-07-26