Porslin Japan

Porslin Japan
Porslin Japan

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

800 SEK

VASER, SKÅL och FAT, 6 dlr, porslin, Japan, 1800-1900-tal, Imari, varierande i underglasyrblått, järnoxid, emaljfärger, samt guld, höjd ca 12-24 cm, diam ca 11-24 cm

Smärre slitage, en vas med nagg

796613

2020-07-26