Punchbägare silver

Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver
Punchbägare silver

Klubbat för:

1 200 SEK

Schätzwert

1 200 SEK

Beschreibung

PUNCHBÄGARE, silver, graverad dekor, uppsvängd hänkel, stämplad Johan Trygg Stockholm (verksam 1741-1795), höjd ca 3 cm

Zustandsbeschreibung

Lagning, mindre bucklor, monogram

796779

2020-07-26