Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

3 000 SEK

3 000 SEK

SABEL, 1800-tal, sannolikt för brittisk sjöofficer, klingan märkt "Proved", balja i läder och mässing, klingans längd ca 80 cm

Slitage

796848

2020-08-02