Sabel

Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel
Sabel

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SABEL, brittisk, 1800-talets andra hälft, med Edward VII:s monogram på korgen, märked "Proved", klingans längd ca 82 cm

Slitage, uttorkat skinn på baljan

796855

2020-08-02