Samling silverbestick
Klubbat för:
1 300 SEK
1 500 SEK
BESTICK, silver, 1700/1900-tal, olika ålder, modell, storlek och land, bestående av 3 st gafflar, 6 st skedar, fruktkniv med träskaft samt två par mindre bestick med fyllda skaft, delar med knivblad i annat material, total vikt ca 555 g
Åldersrelaterat slitage. Någon del med mindre bucklor. Delar med gravyr förekommer.
796936
2020-08-02