Fat Delft Blauw fajans
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LOCKURNOR, 2 st., fajans, Holland, 1700-tal, balusterformade, dekor av kartusch med figurscen i underglasyrblått, höjd ca 38 cm
Omfattande nagg, avslag, skador, lagningar, en lockknopp av (medföljer)
796988
2020-07-29