Fat Delft Blauw fajans

Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans
Fat Delft Blauw fajans

Klubbat för:

1 000 SEK

Schätzwert

2 000 SEK

Beschreibung

LOCKURNOR, 2 st., fajans, Holland, 1700-tal, balusterformade, dekor av kartusch med figurscen i underglasyrblått, höjd ca 38 cm

Zustandsbeschreibung

Omfattande nagg, avslag, skador, lagningar, en lockknopp av (medföljer)

796988

2020-07-29