Bordsur Frankrike 1800-tal

Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal
Bordsur Frankrike 1800-tal

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BORDSUR, Louis Philippe, Frankrike, 1800-talets mitt, förgylld brons, dekor med bladverk och rocailler, vitemaljerad urtavla med blå romerska siffror, märkt Hoffman Aine, nyckel samt pendel medföljer, höjd ca 48, bredd 34 cm

Urtavla med sprickor

797006

2020-07-27