Bestickuppsättning Chippendale 58 dlr
Klubbat för:
6 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BESTICK, 58 dlr, silver, GAB, 1960-tal, modell Chippendale, bestående av: 6 matgafflar, 6 matknivar, 6 matskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 fruktgafflar, 6 bordsskedar, 8 kaffeskedar, 3 smörknivar, smörhund, samt förgylld kompottsked, såsslev och uppläggningssked, total vikt 2231g, utan knivar med stålblad 1588g
Medföljer: 7 försilvrade dessertknivar samt 6 fruktknivar, och 2 smörknivar i nysilver
797074
2020-07-31