Bestickuppsättning Chippendale 58 dlr

Klubbat för:

6 800 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BESTICK, 58 dlr, silver, GAB, 1960-tal, modell Chippendale, bestående av: 6 matgafflar, 6 matknivar, 6 matskedar, 6 bordsgafflar, 6 bordsknivar, 6 fruktgafflar, 6 bordsskedar, 8 kaffeskedar, 3 smörknivar, smörhund, samt förgylld kompottsked, såsslev och uppläggningssked, total vikt 2231g, utan knivar med stålblad 1588g

Medföljer: 7 försilvrade dessertknivar samt 6 fruktknivar, och 2 smörknivar i nysilver

797074

2020-07-31