Lars Jonsson akvarell

Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell
Lars Jonsson akvarell

Klubbat för:

30 000 SEK

Utropspris

40 000 SEK

LARS JONSSON (född 1952): "Strandängens färger", Tofsvipa med unge, signerad Lars Jonsson och daterad Holmar 16.5 2006 samt med ytterligare blyertspåskrift, akvarell och blyerts, ca 45x60 cm

Proveniens: Utställningen "Ringmärkt", Lars Jonsson och Brutus Östling Galleri S Kulturhuset, Stockholm 22 maj-22 aug 2010, verket ingick även i utställning "Närvaro" på Waldemarsudde 6 oktober 2012-20 januari 2013, återgiven i utställningskatalogen på sidan 51, förvärvad från konstnären 2017

797248

2020-07-29