Skulptur Afrika
Klubbat för:
950 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SKULPTUR, 1900-tal, Ekoi figur, Nigeria, trä, skinn, bast samt snäckor, bemålad, flätorna är avtagbara, bemålad, monterad på senare sockel i trä, höjd ca 61 cm
Ställvis bortfall av ytbehandling, slitage
797264
2020-08-08