Kaffeservis Nobel av Karin Björquist

Klubbat för:

2 400 SEK

Schätzwert

2 500 SEK

Beschreibung

KARIN BJÖRQUIST, "Nobel", kaffeservis (5 dlr), benporslin, "Nobel Jubilee 1991", Gustavsberg, bestående av 5 kaffekoppar med fat, samt 1 extra fat, vita med förgylld dekor

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage, mikronagg kan förekomma

797362

2020-08-03