Berndt Friberg Gustavsberg

Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg
Berndt Friberg Gustavsberg

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

BERNDT FRIBERG (1899-1981), parti med 3 delar, Gustavsberg, glaserat stengods, skål med blå harpälsglasyr, signerad Friberg, studiohanden, höjd 5,4 cm, diameter 11,2 cm, samt 2 vaser, signerade, höjd 13,5 - 9 cm

Mikronagg på mindre vasen samt skål

797378

2020-08-03