Berndt Friberg Gustavsberg
Klubbat för:
3 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BERNDT FRIBERG (1899-1981), parti med 3 delar, Gustavsberg, glaserat stengods, skål med blå harpälsglasyr, signerad Friberg, studiohanden, höjd 5,4 cm, diameter 11,2 cm, samt 2 vaser, signerade, höjd 13,5 - 9 cm
Mikronagg på mindre vasen samt skål
797378
2020-08-03