Parti med silverskedar

Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar
Parti med silverskedar

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SILVERSKEDAR (8 dlr), 1800-1900-tal, totalvikt ca 291 g
4 teskedar (13,6 cm) 1814, 1 tesked (15 cm) 1855, 1 sked (14,8 cm) Georg Jensen sterlingsilver 1984, 1 matsked (19,6 cm) 1823, 1 matsked (21,1 cm) 1804, 1 matsked (21,8 cm) 1849

Bruksspår, repor, oxidering

797386

2020-08-03