Rörstrand och Gustavsberg vaser
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VASER (4 st) Rörstrand och Gustavsberg, glaserat stengods, parti bestående av: 2 st av Carl-Harry Stålhane, för Rörstrand, monogramsignerade "CHS" (höjd ca 16,8 - 9,7 cm), 1 st av Gunnar Nylund för Rörstrand monogramsignerad "GN" (höjd ca 13,8 cm), 1 st av Sven Wejsfelt för Gustavsberg signerad "SWEN" (höjd ca 7,1 cm)
smärre slitage, enstaka repor och märken
797391
2020-08-03