Gunnar Wennerberg kaffeservis

Gunnar Wennerberg kaffeservis
Gunnar Wennerberg kaffeservis
Gunnar Wennerberg kaffeservis
Gunnar Wennerberg kaffeservis
Gunnar Wennerberg kaffeservis
Gunnar Wennerberg kaffeservis

Klubbat för:

1 900 SEK

Utropspris

1 500 SEK

GUNNAR WENNERBERG, "Gunnar", kaffeservis, 24 dlr., porslin, Gustavsberg 1900-talets andra hälft, bestående av: 12 kaffekoppar med fat samt 12 assietter, diameter ca 7-17 cm

HISTORIK: Kopia efter äldre förlaga

Smärre slitage

797395

2020-07-29