Vas av Ulrica Hydman Vallien för Kosta Boda

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ULRICA HYDMAN VALLIEN (1938-2018), vas, "Open Minds", Kosta Boda, underfång i orange, polykromt bemålad med dekor av ansikte, signerad Kosta Boda Ulrica HV 7540016, vasens höjd 35 cm

Smärre / obetydligt slitage, lös sockel medföljer

797434

2020-08-03