Salongsgrupp i Louis XVI-stil

Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil
Salongsgrupp i Louis XVI-stil

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

4 000 SEK

SALONGSGRUPP, 4 dlr, omkring 1900-talets första hälft, Louis XVI-stil, bestående av 1 bord, 1 soffa samt 2 karmstolar, träskuren dekor av fleuroner, rosetter, bemålad och förgylld, textilklädsel, höjd på bord ca 62, diameter 90, bredd på soffa ca 126, sitthöjd på stolar 42 cm

Färg och förgyllning med slitage, armlän med slitage, soffans rosett trasig, delar medföljer. Senare klädsel.

797454

2020-07-31