Dalarna kartor mm

Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm
Dalarna kartor mm

Klubbat för:

400 SEK

1 500 SEK

KARTOR och GRAFISKA BLAD, 5 delar, Dalarna: karta över Siljansdalen 1915, Charta öfver Kopparbergs, Säters, Näsgårds och Wäster bergslagens fögderier i Stora Kopparbergs höfdingedöme 1800, Charta öfver Stora Kopparbergs höfdingedöme eller Dalarne, S.G. Hermelin 1800, lösa blad ur Suecia Antiqua et hodierna visandes Falun, Hedemora, Sala samt Avestafors

Slitage, skador, revor

797531

2020-07-31