Dalarna kartor mm
Klubbat för:
400 SEK
1 500 SEK
KARTOR och GRAFISKA BLAD, 5 delar, Dalarna: karta över Siljansdalen 1915, Charta öfver Kopparbergs, Säters, Näsgårds och Wäster bergslagens fögderier i Stora Kopparbergs höfdingedöme 1800, Charta öfver Stora Kopparbergs höfdingedöme eller Dalarne, S.G. Hermelin 1800, lösa blad ur Suecia Antiqua et hodierna visandes Falun, Hedemora, Sala samt Avestafors
Slitage, skador, revor
797531
2020-07-31