Skåp allmoge
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
2 500 SEK
SKÅP, allmoge, 1900-talets första hälft, två delar, med krön samt profilerade listverk, en låda, skåp med invändiga hyllplan, polykromt bemålat med kurbits samt drickamålat, total höjd ca 210, 100x50 cm
Bruks- och åldersrelaterat slitage, färgbortfall, 1 nyckel finns att hämta vid utlämningen
797542
2020-08-03