Skåp allmoge

Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge
Skåp allmoge

Klubbat för:

4 000 SEK

2 500 SEK

SKÅP, allmoge, 1900-talets första hälft, två delar, med krön samt profilerade listverk, en låda, skåp med invändiga hyllplan, polykromt bemålat med kurbits samt drickamålat, total höjd ca 210, 100x50 cm

Bruks- och åldersrelaterat slitage, färgbortfall, 1 nyckel finns att hämta vid utlämningen

797542

2020-08-03