Heidenstam illustrerad av Wrangel

Klubbat för:

300 SEK

1 000 SEK

HEIDENSTAM ILLUSTRERAD AV WRANGEL. HEIDENSTAM, VERNER VON. Dikter. Med raderingar av Jurgen Wrangel. Stockholm, Albert Bonnier, 1927.
4:o. 295 x 240 mm. 86, (1, 1 blank, 1) s. 23 etsningar. Häftad, oskuren. Omslaget litet nött och delvis missfärgat. [Gösta] Sellings exlibris under impressum.

Tryckt i 124 numrerade och av konstnären signerade exemplar, varav detta är N:r 83.

Se text!

797564

2020-08-09