Silverbestick, modell Chippendale
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BESTICK, (25 dlr), silver, GAB, 1990-tal, modell Chippendale, bestående av: 8 bordsgsgafflar (18 cm), 8 bordsknivar (20 cm), 8 efterrättsskedar (15 cm), samt såssked (17cm), total vikt exkl. knivar med stålblad ca 670 g
Smärre slitage och repor, enstaka märken , bestickhållare, askar samt kvitto medföljer
797589
2020-08-04