Golvur 1700-tal

Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal
Golvur 1700-tal

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GOLVUR, 1700-tal, urtavlan märkt Magnus Engwall, slag, svartlackerat fodral, bronserade lister, höjd ca 236 cm, pendel, nyckel, lod o vev finns

Senare bemålning, omfattande ytskador, färgbortfall, senare sockel

797651

2020-07-31