Golvur 1700-tal
Klubbat för:
300 SEK
Utropspris
2 000 SEK
GOLVUR, 1700-tal, urtavlan märkt Magnus Engwall, slag, svartlackerat fodral, bronserade lister, höjd ca 236 cm, pendel, nyckel, lod o vev finns
Senare bemålning, omfattande ytskador, färgbortfall, senare sockel
797651
2020-07-31