Ljuskrona
Klubbat för:
3 600 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSKRONA, 1920-tal, 4 ljuspunkter, stome i patinerad mässing, oilikformade prismor, mittstången med glashölje, höjd ca 77, största vidd 67 cm
Funktionen garanteras ej, bruks och åldersrelaterat slitage, kontakten till sladden borta, en prisma medföljer vid utlämningen
797658
2020-08-03