Konsolbord 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
22 000 SEK
12 000 SEK
KONSOLBORD, stockhomsarbete i rokoko, dekor av pastellage, bronserat, dekor av akantus, flätverk, rocailler och voluter, skiva av kalksten, höjd 76, 73,5 x 45,5 cm
Dekorskador, lagningar, något maskstunget, bakben ej ursprungliga (för väggmontering)
797664
2020-09-13