Konsolbord 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

22 000 SEK

12 000 SEK

KONSOLBORD, stockhomsarbete i rokoko, dekor av pastellage, bronserat, dekor av akantus, flätverk, rocailler och voluter, skiva av kalksten, höjd 76, 73,5 x 45,5 cm

Dekorskador, lagningar, något maskstunget, bakben ej ursprungliga (för väggmontering)

797664

2020-09-13