Fåtöljer Bruno Mathsson
Klubbat för:
12 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtöljer, 1 par, 1960/70-tal, DUX formgivningsår 1941, böjträ i bok, sits i naturfärgat läder, stämpelmärkning "Bruno Mathsson by DUX", sitthöjd ca 35 cm
Slitage, sitsarna m fläckar
797708
2020-07-30