Fåtöljer Bruno Mathsson

Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson
Fåtöljer Bruno Mathsson

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BRUNO MATHSSON, "Eva", fåtöljer, 1 par, 1960/70-tal, DUX formgivningsår 1941, böjträ i bok, sits i naturfärgat läder, stämpelmärkning "Bruno Mathsson by DUX", sitthöjd ca 35 cm

Slitage, sitsarna m fläckar

797708

2020-07-30